OFERTA WĘGLA oddziału w Zduńskiej Woli

MIAŁ

Miał węglowy to znakomity wybór. Jest jednym z najtańszych materiałów opałowych na rynku. Można go stosować jako opał samoistny, o ile jego kaloryczność jest wystarczająca. Wykorzystuje się go też jako domieszkę do paliwa o większej granulacji. W obu przypadkach przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, jak i wydzielanych gazów cieplarnianych, jesteś więc nie tylko oszczędny, ale i ekologiczny!

ORZECH

Jest to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 20-80mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,7 -1,7%) gwarantuje rewelacyjne spalanie, a także eliminuje zagrożenie powstawania szlaki czy osadzania się cząstek sadzy w przewodach kominowych.

Kaloryczność: 26MJ/kg Granulacja: 25-80mm
Zawartość popiołu: 8% Zawartość siarki: 0,8%
Kaloryczność: 25MJ/kg Granulacja: 40-80mm
Zawartość popiołu: 9% Zawartość siarki: 0,4%

KOSTKA

Węgiel kostka jest opałem przeznaczonym do spalania w piecach żeliwnych oraz stalowych. Niska zawartość siarki ogranicza osadzanie cząstek sadzy w przewodach kominowych. Stosowanie naszego węgla gwarantuje długie, bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń grzewczych. Niska zawartość popiołu umożliwia kilkudniową eksploatację bez konieczności czyszczenia komory spalania. Niska zdolność spiekania wyklucza powstanie szlaki.

Kaloryczność: 26MJ/kg Zawartość siarki: 0,8%
Zawartość popiołu: 8% Granulacja: 63-200mm
Kaloryczność: 25MJ/kg Zawartość siarki: 0,4%
Zawartość popiołu: 9% Granulacja: 80-200mm

EKOGROSZEK

Paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego przeznaczone do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Wytwarzany jest z wysokokalorycznego (≥24 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) oraz niskiej spiekalności (RI < 10). Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.

ekogroszek Retopal Pieklorz Skarbek Syberyjski

Proponujemy nawiązanie współpracy

KLIENTOM 

HURTOWYM

Skontaktuj się

tylko u nas najlepszy Węgiel i Ekogroszek