OFERTA WĘGLA oddziału w ZGIERZU

MIAŁ

Miał węglowy to znakomity wybór. Jest jednym z najtańszych materiałów opałowych na rynku. Można go stosować jako opał samoistny, o ile jego kaloryczność jest wystarczająca. Wykorzystuje się go też jako domieszkę do paliwa o większej granulacji. W obu przypadkach przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, jak i wydzielanych gazów cieplarnianych, jesteś więc nie tylko oszczędny, ale i ekologiczny!

Kaloryczność: 24MJ/kg Spiekalność: RI = 0
Zawartość popiołu: 7,2-8,4% Wilgotność: 13,7%
Zawartość siarki: 0,29-0,34% Granulacja: 0-50mm
Kaloryczność: 24MJ/kg Spiekalność: RI = 0
Zawartość popiołu: 8% Wilgotność: 14,8%
Zawartość siarki: 0,4% Granulacja: 0-10mm

ORZECH

Jest to typ węgla kamiennego wyodrębniony przede wszystkim przez wzgląd na granulację, wahającą się w przedziale 40-80mm, co wpisuje go na listę tak zwanych węgli grubych. Ponadto należy on do węgli płomiennych, palących się długim i silnie świecącym płomieniem. Niska zawartość siarki (0,4 -1,7%) gwarantuje rewelacyjne spalanie, a także eliminuje zagrożenie powstawania szlaki czy osadzania się cząstek sadzy w przewodach kominowych.

Kaloryczność: 25MJ/kg Spiekalność: RI = 0
Zawartość popiołu: 8-10% Wilgotność: 15%
Zawartość siarki: 0,4% Granulacja: 40-80mm

KOSTKA

Węgiel kostka jest opałem przeznaczonym do spalania w piecach żeliwnych oraz stalowych. Niska zawartość siarki ogranicza osadzanie cząstek sadzy w przewodach kominowych. Stosowanie naszego węgla gwarantuje długie, bezawaryjne funkcjonowanie urządzeń grzewczych. Niska zawartość popiołu umożliwia kilkudniową eksploatację bez konieczności czyszczenia komory spalania. Niska zdolność spiekania wyklucza powstanie szlaki.

Kaloryczność: 25MJ/kg Spiekalność: RI = 0
Zawartość popiołu: 8-10% Wilgotność: 15%
Zawartość siarki: 0,4% Granulacja: 80-200mm

EKOGROSZEK

Paliwo stałe produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego przeznaczone do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Wytwarzany jest z wysokokalorycznego (≥25 MJ/kg) węgla o niskiej zawartości siarki (≤1%), małej zawartości wody i substancji niepalnych (≤12%) oraz niskiej spiekalności (RI < 10). Dzięki temu podczas spalania wytwarzane ilości tlenków siarki są niższe niż w przypadku innych węgli, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu.

Kaloryczność: 25MJ/kg Spiekalność: RI = 0
Zawartość popiołu: 8-10% Wilgotność: 15%
Zawartość siarki: 0,4% Granulacja: 10-25mm

Proponujemy nawiązanie współpracy

KLIENTOM 

HURTOWYM

Skontaktuj się

tylko u nas najlepszy Węgiel i Ekogroszek